Diğer Makaleler
Güvenlik Kamera Sistemleri Yüz Tanıma Sistemleri Bekçi Kontrol Sistemleri Kullanımı Parmak izi cihazları Yüz Tanıma Pdks Sistemleri Kamera Güvenlik Sistemleri Yüz tanıma Pdks Sistemleri Güvenlik Kameraları Güvenliğiniz Artık Sağlanacak Bekçi Kontrol Sistemleri Nedir Yüz tanıma PDKS sistemleri Bekçi Kontrol Sistemleri Parmak İzi Cihazları Teknolojisi! Güvenlikte Yüz Tanıma Teknolojisi Bekçi tur kontrol sistemleri Güvenlik Teknolojilerinde Son Nokta Bekçi Kontrol Sistemleri En Çok Tercih Edilen Parmak izi Cihazları Parmak İzi Cihazları ile Teknolojiyi yakalayın! Pdks Yazılımlarının Avantajları Biometrik Personel Takip Sistemleri Personel Devam Kontrol Sistemleri ve Özellikleri Turnike Çeşitleri Parmak İzli Personel Takip Sistemleri Bel Tipi Turnike Sistemleri Biometrik Parmak İzi Sistemleri Biometrik Sistemler ve Avantajları Ir Kamera Sistemleri Kutu Kamera Sistemleri Dome Kamera Sistemleri 3 Kollu Turnike Sistemleri Parmak İzi Turnike Sistemleri Biometrik Geçiş Kontrol Sistemleri Kamera Sistemleri Personel Takip Sistemleri Yüz tanıma sistemleri Personel Devam Kontrol Sistemleri Parmak İzi Sistemleri PDKS Kartlı Geçiş Sistemleri Yüz tanıma cihazı Propass Sql Personel Devam Kontrol Yazılımı Propass K40 Parmak İzi Cihazı Yüz tanıma sistemi Propass pdks yazılımı Turnike ve Bariyer Protek pdks yazılımı Propass U160-c kart ve şifreli pdks terminali Otomatik geçiş sistemleri Proguard bekçi tur sistemi Access kontrol sistemine genel bakış Propass q face vf 780 ?ıd yüz tanıma şifre kart Propass u990-c ıd parmakizi kart şifre bataryalı p

Parmak İzi Sistemleri

Parmak izi sistemleri son 10 yıl içinde teknolojiyle gelişerek yaygın kullanılan biyometrik tanıma sistemi olmuştur.Parmak İzi Sistemleri

Parmak izi sistemleri;

Parmak okuyucu sistemle bağdaşarak günümüz teknolojileriyle geliştirilerek günümüze kadar gelmiştir. Güvenlik amacıyla bir çok alanda parmak izi sistemi kullanılmaktadır.
Parmak izi sistemleri biyometrik ve maksimum güvenlik sağlayan sistemdir.
Parmak izi sistemi personel devam kontrolu, geçiş kontrolu, öğrenci devam takibi, yoklama, üye takibi gibi bir çok alanda kolaylık ve güvenlik sağlamak amacıyla gerçekleştirilmiştir.
Parmak izi sistemi giriş-çıkışları kişi bilgileriyle beraberinde kayıt altına alarak raporlar ve parmak okuyucu cihazlar parmak izini 1 saniye kadar hızlı bir sürede analiz eder ve hızlı geçiş sağlar.
Parmak uçlarımızdaki çukurlar ile oluşan parmak izimiz anne karnındayken oluşmaya başlar, tüm insanları birbirinden  ayıran en büyük özelliktir. Hiç bir insanın parmak izi birbiriyle aynı değildir zamanında yapılmış araştırmalar sonucunda bulunan bu bilgi günümüzde şifreleme olarak kullanılmaktadır.


1-Optik parmak izi okuma sistemleri
2-Ultrasonik parmak izi okuma sistemleri
3-Kapasitif parmak izi okuma sistemleri

Parmak izi sistemi mi? Kartlı geçiş sistemi mi? diye soracak olursak şöyle cevaplar verebiliriz; Kartlı geçiş sisteminde olduğu gibi personeller kart taşıma gereksiniminde bulunmazlar. Kartı evde unutma, kaybetme veya kopyalanma olasılığı yoktur. Kartlı geçiş sistemlerinde personellerin başaksı yerine kartlarını okutma olasılığı imkansızdır. Parmak izi sistemlerinde bu problemler yoktur ve parmak izi sistemi daha güvenilir ve kalitelidir.

Parmak izi sistemlerinin avantajları nelerdir?
Parmak izi sistemleri pratik ve kolaydır.
Unutma, kaybolma ve kopyalanma riski yoktur.
Giriş-çıkış güvenliği sağlar.

 


Saygılarımızla;