Diğer Makaleler
Güvenlik Kamera Sistemleri Yüz Tanıma Sistemleri Bekçi Kontrol Sistemleri Kullanımı Parmak izi cihazları Yüz Tanıma Pdks Sistemleri Kamera Güvenlik Sistemleri Yüz tanıma Pdks Sistemleri Güvenlik Kameraları Güvenliğiniz Artık Sağlanacak Bekçi Kontrol Sistemleri Nedir Yüz tanıma PDKS sistemleri Bekçi Kontrol Sistemleri Parmak İzi Cihazları Teknolojisi! Güvenlikte Yüz Tanıma Teknolojisi Bekçi tur kontrol sistemleri Güvenlik Teknolojilerinde Son Nokta Bekçi Kontrol Sistemleri En Çok Tercih Edilen Parmak izi Cihazları Parmak İzi Cihazları ile Teknolojiyi yakalayın! Pdks Yazılımlarının Avantajları Biometrik Personel Takip Sistemleri Personel Devam Kontrol Sistemleri ve Özellikleri Turnike Çeşitleri Parmak İzli Personel Takip Sistemleri Bel Tipi Turnike Sistemleri Biometrik Parmak İzi Sistemleri Biometrik Sistemler ve Avantajları Ir Kamera Sistemleri Kutu Kamera Sistemleri Dome Kamera Sistemleri 3 Kollu Turnike Sistemleri Parmak İzi Turnike Sistemleri Biometrik Geçiş Kontrol Sistemleri Kamera Sistemleri Personel Takip Sistemleri Yüz tanıma sistemleri Personel Devam Kontrol Sistemleri Parmak İzi Sistemleri PDKS Kartlı Geçiş Sistemleri Yüz tanıma cihazı Propass Sql Personel Devam Kontrol Yazılımı Propass K40 Parmak İzi Cihazı Yüz tanıma sistemi Propass pdks yazılımı Turnike ve Bariyer Protek pdks yazılımı Propass U160-c kart ve şifreli pdks terminali Otomatik geçiş sistemleri Proguard bekçi tur sistemi Access kontrol sistemine genel bakış Propass q face vf 780 ?ıd yüz tanıma şifre kart Propass u990-c ıd parmakizi kart şifre bataryalı p

PDKS

Pdks açılımı Personel devam kontrol sistemidir. Bu sistem güvenlik ve takip amacıyla kullanılır.PDKS

PDKS

Personel devam kontrol sistemi (PDKS) Personellerinizin kaçta işe geldiğini, geç kalıp kalmadığını, kaçta işten çıktığını, erken çıkışları oluyor mu? Hangi vardiyada hangi aralıklarla çalışıyor? Personeliniz kaç saat çalışıyor kaç saat çalışmıyor? Çalışma saatleriniz mesailerinizin dışına çıkıyor mu? Mesailer, izinler devamsızlıkları düzgün takip edebiliyor musunuz? Hesaplarınızı puantaj sisteminize ne kadar sağlıklı aktarabiliyorsunuz? Sorularına PDKS yani Personel devam kontrol sistemi cevap verir. Her personelin giriş-çıkış yaptığı zamanı kayıt altına alarak rapor hazırlar.
PDKS (Personel devam kontrol sistemi) Kartlı geçiş sistemi, yüz tanıma sistemi ve parmak izi sistemi olarak 3’e ayrılır. 
Kartlı geçiş sisteminde personellere kart verilir ve giriş-çıkışlarda bulunan okuyuculara okutarak giriş-çıkış izni sağlıyabilirler.
Parmak izi ve yüz tanıma sistemleri biyometrik bir sistemdir kopyalanma, kaybolma, unutma gibi mazeretler üretmez.
Bu yukarıda bahsettiğimiz iki sistemde çok pratik ve güvenli sistemlerdir.

Personel devam kontrol(PDKS) sistemleri nasıl yapılır?

Personelin giriş çıkış yapıldığı noktaya turnikeye, bariyere kart okuyucu konulur veya terminalin montajı yapılır. Çalışan personellere pdks kartı dağıtılır. Bu kart içinde personelin kimlik bilgilerini de saklar. Kartın boyutu kredi kartı gibidir. Bu kartlar seri numarası barındırır eğer system biometrik ise parmak izi veya yüzleri tanıtılır. Personeller bu kartları iş giriş-çıkışta turnike veya bariyerlere okutarak giriş yapar ve zaman dilimi kimlik bilgileri kayıt altına alınır.
Personel devam kontrol sistemine(PDKS) sahipseniz eğer belirli personellerinizin teknik odalara ve özel odalara giriş-çıkışını engelleyebilirsiniz ve bu sizing güvenliğinizi üst seviyeye ulaştırır.Personel devam kontrol sisteminde biyometrik sistem daha önerilir, yıpranma, yenileme gibi durumlar gerektirmez ve ek maliyet harcamanıza sebep olmaz.


Saygılarımızla;