Diğer Makaleler
Güvenlik Kamera Sistemleri Yüz Tanıma Sistemleri Bekçi Kontrol Sistemleri Kullanımı Parmak izi cihazları Yüz Tanıma Pdks Sistemleri Kamera Güvenlik Sistemleri Yüz tanıma Pdks Sistemleri Güvenlik Kameraları Güvenliğiniz Artık Sağlanacak Bekçi Kontrol Sistemleri Nedir Yüz tanıma PDKS sistemleri Bekçi Kontrol Sistemleri Parmak İzi Cihazları Teknolojisi! Güvenlikte Yüz Tanıma Teknolojisi Bekçi tur kontrol sistemleri Güvenlik Teknolojilerinde Son Nokta Bekçi Kontrol Sistemleri En Çok Tercih Edilen Parmak izi Cihazları Parmak İzi Cihazları ile Teknolojiyi yakalayın! Pdks Yazılımlarının Avantajları Biometrik Personel Takip Sistemleri Personel Devam Kontrol Sistemleri ve Özellikleri Turnike Çeşitleri Parmak İzli Personel Takip Sistemleri Bel Tipi Turnike Sistemleri Biometrik Parmak İzi Sistemleri Biometrik Sistemler ve Avantajları Ir Kamera Sistemleri Kutu Kamera Sistemleri Dome Kamera Sistemleri 3 Kollu Turnike Sistemleri Parmak İzi Turnike Sistemleri Biometrik Geçiş Kontrol Sistemleri Kamera Sistemleri Personel Takip Sistemleri Yüz tanıma sistemleri Personel Devam Kontrol Sistemleri Parmak İzi Sistemleri PDKS Kartlı Geçiş Sistemleri Yüz tanıma cihazı Propass Sql Personel Devam Kontrol Yazılımı Propass K40 Parmak İzi Cihazı Yüz tanıma sistemi Propass pdks yazılımı Turnike ve Bariyer Protek pdks yazılımı Propass U160-c kart ve şifreli pdks terminali Otomatik geçiş sistemleri Proguard bekçi tur sistemi Access kontrol sistemine genel bakış Propass q face vf 780 ?ıd yüz tanıma şifre kart Propass u990-c ıd parmakizi kart şifre bataryalı p

Personel Devam Kontrol Sistemleri

Personel devam kontrol sistemleri günümüzde teknolojiyle donatılmış bir çok geçiş sistemleri ile birlikte bağdaştırılarak hatasız bir işlev gerçekleştirmektedir.Personel Devam Kontrol Sistemleri

Personel Devam Kontrol Sistemleri (PDKS)

Fabrikalarda, firmalarda, şirketlerde ve ofislerde çalışma politikasına göre personelin fazla mesai, eksik çalışma, normal mesai gibi puantaj hesaplamasını yapan otomasyon sistemidir.
Personel Devam Kontrol Sistemleri personellere dağıtılan kartlar, parmak izi veya yüz şekilleri kullanılarak belirli yerlere yerleştirilen okuyucu aracılığıyla personel giriş-çıkış saatlerini dijital ortama kaydederek unutmaya ve hataya yer vermeden hesaplar ve kayıt eder.
En önemli husus, parmak izi ve yüz insanları birbirinden ayıran en önemli özelliktir. Personel devam kontrol sistemleri sadece kartlı değildir günümüzde biyometrik sistemlerde kullanılmaktadır.

 

Kartlı Personel Devam Kontrol Sistemleri;
Personelin giriş çıkış yapacağı noktaya okuyucunun montajı yapılır. Çalışan tüm personellere giriş-çıkış için kartlar dağıtılır. Kartlar seri numaralıdır ve her kartın içinde personele ait bilgiler vardır.
İşletmedeki anabilgisayara veya herhangi bir bilgisayara personel devam kontrol sistemleri yazılımı yüklenir ve giriş-çıkışlarda, geç gelmelerde, izinli günlerde, devamsızlıkta kişi bilgileri kayıt altına alınarak raporlanır.


Yüz veya parmak izi tanıma sistemleri;
Sistem biyometrik ise kart yerine parmak izi veya yüz tanıma cihazları kullanılır. 
Personellerin parmak izi veya yüzü sisteme kayıt edilerek bilgileri girilir. 
Parmak izi ve yüz tanıma cihazları unutma, kaybolma, kopyalanma veya kırılma gibi mazeretleri ortadan kaldırarak kaliteli güvenlik ve otomasyon sağlar.
Personel devam kontrol sistemlerinde biyometrik sistem daha güvenilirdir.

 


Saygılarımızla;