Diğer Makaleler
Güvenlik Kamera Sistemleri Yüz Tanıma Sistemleri Bekçi Kontrol Sistemleri Kullanımı Parmak izi cihazları Yüz Tanıma Pdks Sistemleri Kamera Güvenlik Sistemleri Yüz tanıma Pdks Sistemleri Güvenlik Kameraları Güvenliğiniz Artık Sağlanacak Bekçi Kontrol Sistemleri Nedir Yüz tanıma PDKS sistemleri Bekçi Kontrol Sistemleri Parmak İzi Cihazları Teknolojisi! Güvenlikte Yüz Tanıma Teknolojisi Bekçi tur kontrol sistemleri Güvenlik Teknolojilerinde Son Nokta Bekçi Kontrol Sistemleri En Çok Tercih Edilen Parmak izi Cihazları Parmak İzi Cihazları ile Teknolojiyi yakalayın! Pdks Yazılımlarının Avantajları Biometrik Personel Takip Sistemleri Personel Devam Kontrol Sistemleri ve Özellikleri Turnike Çeşitleri Parmak İzli Personel Takip Sistemleri Bel Tipi Turnike Sistemleri Biometrik Parmak İzi Sistemleri Biometrik Sistemler ve Avantajları Ir Kamera Sistemleri Kutu Kamera Sistemleri Dome Kamera Sistemleri 3 Kollu Turnike Sistemleri Parmak İzi Turnike Sistemleri Biometrik Geçiş Kontrol Sistemleri Kamera Sistemleri Personel Takip Sistemleri Yüz tanıma sistemleri Personel Devam Kontrol Sistemleri Parmak İzi Sistemleri PDKS Kartlı Geçiş Sistemleri Yüz tanıma cihazı Propass Sql Personel Devam Kontrol Yazılımı Propass K40 Parmak İzi Cihazı Yüz tanıma sistemi Propass pdks yazılımı Turnike ve Bariyer Protek pdks yazılımı Propass U160-c kart ve şifreli pdks terminali Otomatik geçiş sistemleri Proguard bekçi tur sistemi Access kontrol sistemine genel bakış Propass q face vf 780 ?ıd yüz tanıma şifre kart Propass u990-c ıd parmakizi kart şifre bataryalı p

Yüz Tanıma SistemleriYüz Tanıma Sistemleri

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte optik teknolojisindeki yenikler ve yüz model çıkarma algoritması vasıtasıyla birbirinden farklı açılardan birçok yüz görüntüsü elde edilebilmektedir. Bu algoritma ile sisteme kaydedilen yüz özellikleri ile kişinin yüz tanıma modu gerçekleşmiş olmaktadır. Daha sonra kişilerin kaydedilen yüzlerinin tanınmasını sağlayan kişilere özel notlar algoritma üzerine kaydedilir.

 Yüz tanımada en belirgin özellikle burun ile göz arasındaki mesafe gözlerin birbiri ile oranı parmak izi gibi hiçbir zaman değişmeyeceğinden kişilerin yüz tanıma ölçümleri de sabit kalmaktadır. Bu sayede kişi yüzünü cihaza tuttuğunda cihaz kişiyi tanıyarak onay vermektedir. Yüz Tanıma Pdks Sistemleri birçok alanda güvenlik sistemi olarak kullanılmaktadır.
 


Saygılarımızla;