ZKteco

1985 Yılında kurulan Zkteco firması ilk olarak parmak izi alanında ar-ge çalışmalarına başlamış ve  1998 yılında bununla alakalı parmak izi çalışmlarından ilkini piyasaya sunmuştur.

Yakaladığı başarılar ile 2002 yılında Şangayda 8 milyonluk vatandaş parmak izi projesini başarılı bir şekilde uygulamıştır.

Bu gelişmlerin ardından Zkteco 2003 yılında üretim hattından satış zincirine kadar bütün organizasyonunu oluşturan Zkteco A1 model pdks cihazını üretmiş ve piyasaya sürmüştür.

Bu model dünya çapında kullanılmak üzere üretilmiş ilk gömülü parmak izi modülüne sahip cihazdır.Bu tarihten itibaren dünya çapında kullanılacak olan F4 ve X628 modellerinin üretimi yapıldı ve oem sağlayıcısı olarak uluslararası olarak çalışma sürdürmeye başlamıştır.

2005 yılında ZKteco aldığı karar ile genişlemesini sürdürmeyi amaçlayarak deniz aşırı ülkelerde ofislerini açmıştır.

Zkteco 2006 yılında sanayileşme üzerinde karar alarak Şenzene taşınmış ve üretim kapasite ve faliyetlerini artırmıştır.Ayrıca kapı kilit sistemleri üzerine çalışmalar yürüten Zkteco bu ürün gamı üzerinde ar-ge faliyetlerinde bulunmuştur.

2009 yılında ABD ve Güney afrikada şubeler açan Zkteco ISO9001 sertifikasını alarak üretimlerine hız kazandırmıştır.

 

ZKTeco Shenzhen China da en gelişmiş üretim makinaları ve sıkı kalite kontrolüne sahip büyük bir fabrikaya sahiptir..ZKTeco parmak izi okuyucu yüksek sensör hassasiyete sahip olup üretimi tamamen ZKTeco tarafından yapılmaktadır. Personel takip sistemi yanı sıra yemekhane sistemlerinde ,geçiş kontrol , üye takip sistemlerinde de Parmak izi Tanıma cihazları kullanılmaktadır.

ZKteco