Biyometrik Personel Takip Sistemleri

Biyometrik Personel Takip Sistemleri Çeşitleri, Kullanım Alanları ve İşletmelere Sağladığı Avantajlar ;

Biyometrik Personel Takip Sistemleri

Personel takip sistemleri belirli yazılımlar ile çeşitli cihazların birbiriyle entegreli çalışıp personel verilerini işleyerek istenilen raporları almamızı sağlayan dolayısıyla personel verilerini kontrol altına alıp ilgili personelin işe giriş çıkışları, izin günleri, maaş kesintileri ve diğer bilgileri hakkında en doğru analizi yapmamızı sağlayan sistemlerdir.

Personel Takip Yazılımlarının Kullanım Alanları

Personel takip sistemleri küçük büyük tüm firmalarda rahatlıkla kullanılabilir. Aynı zamanda pek çok bayisi olan şirketlerin personel takip kontrolü pdks sistemleri ile sağlanabilmektedir. Özellikle zincir mağazalarda kullanılan personel takip sistemleri çalışanların performansı hakkında güncel ve doğru veriye sahip olma konusunda son derece önemli rol oynamaktadır.

Personel Takip Sistemleri Nasıl Çalışır ?

Personel takip sistemleri yazılım ve personelin kullandığı terminallerden oluşmaktadır. Personelin kullandığı cihazlardaki okunan veriler pdks yazılımlarına aktarılmaktadır. Personel takip yazılımları aynı zamanda erp, crm gibi sistemlere de entegre çalışabilmektedir.

Biyometrik Personel Takip Sistemleri

Personel takip sistemleri kartlı yada şifreli ekipmanlar ile çalıştığı gibi artık günümüzde biometrik geçiş sistemleri ile de entegreli çalışabilmektedir. Biyometrik sistemlerin gelişimi beraberinde pdks alanına da pek çok yenilik ve avantaj getirmiştir. Biyometrik personel takip sistemleri kartlı yada şifreli pdks sistemlerindeki kartın veya şifrenin unutulması gibi dezavantajı tamamen ortadan kaldırarak personel takibinin daha doğru ve pratik olarak yapılmasını sağlamıştır.

Biyometrik personel takibi sistemleri parmak izi, yüz tanıma, iris tanıma, damar tanıma ve ses tanıma gibi başlıca gruplara ayrılmaktadır. Bu sistemler kişinin fiziksel özelliğini tanıyıp doğrulama yaptığı için en güvenilir personel takip sistemleri arasında yer almaktadır. Biyometrik personel takip sistemleri aynı zamanda turnike sistemleri gibi geçiş sağlayan ekipmanlar ile tam uyumlu çalışabilmektedir.