Kamera Güvenlik Sistemleri

Farklı modelleri ile farklı ihtiyaçlara yönelik olarak tasarlanan kamera güvenlik sistemleri; yaşam alanlarımızdaki tüm giriş-çıkışları kontrol etmemize olanak tanıyan, hırsızlık vb. üzücü olayların tespitinde başvurulan, yüksek görüntü ve ses kayıt özellikleri ile yardımımıza koşan oldukça önemli ve fonksiyonel ürünler içerisinde bulunuyor.

Dome, IR, gece görüşlü, PTS vb. farklı modelleri bulunan kamera güvenlik sistemlerinden ihtiyacımız olan modeli satın alırken ise seçici davranmamız ve beklentilerimiz doğrultusunda karar vermemiz gerekiyor. Çünkü her güvenlik kamerasının gece görüş, çözünürlük, görüntü ve ses kalite özellikleri farklı seviyelerde olabiliyor.

Kamera Güvenlik Sistemleri

Peki; yaşam alanlarımızın daha güvenli olması için Kamera Güvenlik Sistemi satın alırken, nelere dikkat etmemiz gerekiyor?

Öncelikle satın alacağımız güvenlik kamerasını iç mi yoksa dış mekan güvenliğinde mi kullanacağımıza göre kamera seçmeliyiz. Şayet kullanacağımız kamerayı dış mekanda konumlandıracaksak, kameranın su geçirmeme ve tozlara ve darbelere karşı dayanıklı olma özelliğinin bulunması şart. Bu noktada dış mekanlar için bullet kamera tercihinde bulunmanızı tavsiye ediyoruz.
İkinci dikkat edeceğimiz nokta; kameranın ses ve görüntü çözünürlük kapasitesi olmalı. Daha net ve berrak görüntüler elde etmek adına görüntü ve ses çözünürlüğü yüksek ürün tercihinde bulunmalısınız.

Satın alacağınız Kamera Güvenlik Sisteminin gece görüşünün bulunup bulunmaması da seçiminizi etkileyen bir diğer kriter olmalı. Hem gece hem gündüz görüşüne sahip kameraları, gün boyu aktif bir şekilde kullanabilirsiniz.

Seçtiğiniz kamera güvenlik sisteminin kayıt, depolama ve izleme kapasitesini de göz önünde bulundurarak; yaşam alanınız için en doğru güvenlik kamerası tercihinde bulunabilirsiniz.