Parmak İzi Kapı Açma Sistemleri

Evlerden iş yerlerine, güvenlik birimlerinden bankalara kadar kapı geçiş sistemleri hayatımızın en önem taşıyan güvenlik unsurları arasında bulunuyor. Çeşitli güvenlik açıkları ve farklı yöntemlerle kapılardan kimliği tanımlanamayan kişilerin geçebilmesi, istenmeyen durumlara yol açmakta ve büyük bir güvenlik zafiyeti ortaya çıkarmaktadır. 
 
Parmak izinin benzersiz ve kişiye özel oluşu parmak izi güvenlik sistemlerinin giderek yaygınlaşmasına ve güvenle kullanımına olanak sağlamaktadır. Özellikle kapı güvenliği sağlamada etkili çözümler sunan parmak izi kapı açma sistemleri, diğer güvenlik uygulamalarına kıyasla kullanıcılarına birçok avantaj sunuyor. 
 
Parmak İzi Kapı Açma Sistemleri Nasıl Çalışır? 
 
Parmak izi kapı açma sistemleri, her kişiye özel olan parmak izinin sisteme tanımlandıktan sonra, 1 saniye gibi kısa bir süre içerisinde parmak izinin haritasını tanımlama prensibi ile çalışmaktadır. Algoritma parmak izi çizgileri arasındaki boşlukların ve kıvrımların ölçümünü gerçekleştirerek sistem ile eşleştirmektedir. Sisteme kayıtlı olmayan parmak izleri tarafından kapıların açılması mümkün değildir ve bu sayede de istenilen güvenlik kriterlerini sağlamaktadır. 
 
Parmak İzi Kapı Açma Sistemlerinin Avantajları
 
Parmak izi kapı açma sistemlerinin kullanıcılarına sunduğu en büyük avantaj şüphesiz istenmeyen kişilerin sisteme girişinin engellenmesidir. Bunun yanı sıra diğer güvenlik uygulamalarındaki gibi maliyet unsuru oluşturan ögeler barındırmaz ve uzun vadede karlı bir yatırıma dönüşür. Sistem Online veya dahili olarak kullanılabilir, veriler depolanabilir ve istenilen bilgiler raporlanabilir. Depolama alanı açısından büyük yer kaplamayan parmak izi kapı açma sistemlerinde kişilerin 10 parmağının da sisteme tanımlanabiliyor olması, herhangi bir yaralanma durumunda kişilerin sisteme girişini mümkün kılmaktadır. Elektrik kesintisi gibi durumlara karşı gerekli tedbirleri barındıran parmak izi kapı açma sistemleri sayesinde 24 saat güvenli ve sorunsuz bir kullanım sunulmaktadır.
 
Parmak İzi Kapı Açma Sistemlerinin Çeşitleri
 
İşletmelerin ve kurumların tercihine göre farklı seçeneklere sahip olan parmak izi kapı açma sistemleri, işletmelerin ihtiyaçlarına en uygun çözümlerle sunulmaktadır. Tüm parmak izi kapı açma sistemleri herhangi bir darbe veya zorlama durumunda kapıların açılmasını imkansız hale getirerek güvenliğin suistimal edilmesini engellemektedir ve kapılar sadece ilgili güvenlik birimleri tarafından açılabilmektedir. 
 
Apartman giriş kapılarından bankalara kadar hayatımızın her alanında karşımıza çıkan parmak izi kapı açma sistemleri ile giriş çıkışların en güvenli şekilde olması sağlanmış ve istenmeyen kişilerin sisteme girişi engellenerek güvenli alanlar oluşturulmuştur. Ülkemizde ve dünyada en güvenilir biometrik güvenlik çözümleri arasında bulunan parmak izi kapı açma sistemleri, giderek yaygınlaşan kullanımı ile her geçen gün daha fazla kişi tarafından tercih ediliyor.

Parmak İzi Kapı Açma Sistemleri