Propass Sql Personel Devam Kontrol Yazılımı

 

Propass Sql Personel Devam Kontrol Yazılımı ile hangi sistemi kullanırsanız kullanın personel takibi yapabilir personel raporlarını alabilirsiniz.

 

Propass Sql Personel Devam Kontrol Yazılımı

 

Personel takibi şüphesiz her işveren için bir sorundur bu noktada teknolojinin olmadığı zamanlarda bile bu sorun için insanoğlu çeşitli kurallar ve yaptırımlarla önlem almaya çalışmışlardır.Personel devam kontrol sistemleri  arasında en ilkel yöntemlerinden biri çalışan insanın başına bir gözcü dikmektir. Bu aynı zamanda askeri bir sistem gibi bir hiyerarşinin oluşmasına sebep olmuştur. Başlarda iş yapan için bir gözlemci konulmuş ve cezalandırma gibi caydırıcı yaptırımlar uygulanmıştır.Ustalık gereken işlerde personel takibi için ustabaşı hem denetleyici hem de işin düzgün yapılmasını sağlamak amaçlanmıştır. Bu düzen zamanla müdür müdür yardımcısı gibi bir çok yönetim şekliyle değişiklik göstermiştir.

Personel takip sistemlerinde teknolojiyle birlikte kart basma saatleri ilk elektronik kayıt sistemi olarak kullanılmaya başlamışıtr.Kart basma saatleri yerini manyetik kart okutma sistemine kart okutma sistemi parmak izi geçiş sistemine parmak izi okutma sistemi yüz tanıma sistemine şeklinde beklide ilerleyen zamanlarda daha farklı şekillerde gelişmeye devam edecektir. Bütün bu geçiş sistemleri doğal olarak kayı için bir bilgisayar programına yani personel devam kontrol sistemine ihtiyaç duymaktadır. Personel takibinde personel devam kontrol programlarının rolü büyüktür. Personel devam kontrol programı personelin ne zaman işe geldiğini ne kadar  maaş aldığını ne kadar mesaiye kaldığını kaydeder hesaplar ve raporlar. Propass SQL PERSONEL DEVAM KONTROL YAZILIMI ile  hangi sistemi kullanırsanız kullanın personel takibi yapabilir personel raporlarını alabilirsiniz.