Diğer Makaleler
Güvenlik Kamera Sistemleri Yüz Tanıma Sistemleri Bekçi Kontrol Sistemleri Kullanımı Parmak izi cihazları Yüz Tanıma Pdks Sistemleri Kamera Güvenlik Sistemleri Yüz tanıma Pdks Sistemleri Güvenlik Kameraları Güvenliğiniz Artık Sağlanacak Bekçi Kontrol Sistemleri Nedir Yüz tanıma PDKS sistemleri Bekçi Kontrol Sistemleri Parmak İzi Cihazları Teknolojisi! Güvenlikte Yüz Tanıma Teknolojisi Bekçi tur kontrol sistemleri Güvenlik Teknolojilerinde Son Nokta Bekçi Kontrol Sistemleri En Çok Tercih Edilen Parmak izi Cihazları Parmak İzi Cihazları ile Teknolojiyi yakalayın! Pdks Yazılımlarının Avantajları Biometrik Personel Takip Sistemleri Personel Devam Kontrol Sistemleri ve Özellikleri Turnike Çeşitleri Parmak İzli Personel Takip Sistemleri Bel Tipi Turnike Sistemleri Biometrik Parmak İzi Sistemleri Biometrik Sistemler ve Avantajları Ir Kamera Sistemleri Kutu Kamera Sistemleri Dome Kamera Sistemleri 3 Kollu Turnike Sistemleri Parmak İzi Turnike Sistemleri Biometrik Geçiş Kontrol Sistemleri Kamera Sistemleri Personel Takip Sistemleri Yüz tanıma sistemleri Personel Devam Kontrol Sistemleri Parmak İzi Sistemleri PDKS Kartlı Geçiş Sistemleri Yüz tanıma cihazı Propass Sql Personel Devam Kontrol Yazılımı Propass K40 Parmak İzi Cihazı Yüz tanıma sistemi Propass pdks yazılımı Turnike ve Bariyer Protek pdks yazılımı Propass U160-c kart ve şifreli pdks terminali Otomatik geçiş sistemleri Proguard bekçi tur sistemi Access kontrol sistemine genel bakış Propass q face vf 780 ?ıd yüz tanıma şifre kart Propass u990-c ıd parmakizi kart şifre bataryalı p

Yüz tanıma sistemleri

Yüz tanıma sistemleri kişinin fiziksel özelliklerini inceleyen biyometrik bir güvenlik sistemidir.Yüz tanıma sistemleri

 

Yüz tanıma sistemleri;

Yüz tanıma sistemleri biyometrik bir sistemdir. Son yıllarda geniş bir uygulama alanine sahip olan yüz tanıma sistemleri üst düzey güvenlik sağlar çünkü hiç bir insanın yüzü aynı değildir.Her insanı birbirinden ayıran parmak izi, avuç izi gibi  özellikler olduğu gibi yüz de insanları birbirinden ayıran özelliktir.

 

Yüz tanıma sistemleri biyometrik ve hızlı bir sistemdir.
Yüz tanıma sistemleri ile yüz bilgisi elde etmek için, video ve termal görüntüleme teknikleri kullanılmaktadır. Video kamera aracılığıyla yüzün belirli görüntüleri elde edilir ve yüzün fotoğrafı çekildiği zaman sistem ayırt edici bilgi noktaları yaratır. Mesela gözlerin, ağzın ve burnun arasında birbirleriyle olan mesafesini belirler ve yüz deseni hazırlar.Yüz tanıma sistemleri termal kamera ile yüzün altındaki kan akışını analiz eder. Meydana getirilen desene göre belirleyici bir kod oluşturulur ve kişinin kimlik bilgileri girildikten sonra kayıt başarıyla oluşturulur.
Termal kameralar karanlık ortamlarda da kullanılmaya müsaittir ve yüz tanıma sistemleri hızlı bir uygulamadır. Yüz tanıma sistemleri yüze yapılan cerrahi estetiklerden etkilenmez fakat yüz doğrulamada karar vermesini zorlaştırır. 

 

Yüz tanıma sistemleri genellikle güvenlik alanlarında ve personel devam kontrolünde kullanılmaktadır ve personelin giriş-çıkış erken-geç gelme olaylarını kayıt ederek net bir bilgi sunar. Ofis veya şirketinizde disiplini ve kontrolü üst düzeye çıkartarak güvenlik elde eder.

Bariyer-turnike geçiş izni olmayan yüzleri analiz ederek giriş-çıkış'ı engeller

Biyometri nedir?

Biyometri insanların fiziksel özelliklerini ele alarak birbirinden ayırt eden bir bilim dalıdır. Biyometrik sistemler kişilerin kimliklerini belirlemek için biyometrik özelliklerini inceleyen sistemlerdir. Biyometrik sistemlerin bir türü olan Yüz tanıma sistemleri, kişileri doğruyabilmek için insanların yüz düğümlerini ve aralıklarını belirleyerek fiziksel bir şifre oluşturur. 


Yüz tanıma sistemleri Uygulama Alanları

Binalara ve yüksek güvenlik gerektiren alanlara giriş-çıkışları kontrol altına almak için yüz tanıma sistemleri en uygun sistemdir. 
Yüz tanıma sistemleri suçlu ve terörist aramasında da günümüzde kullanılmaktadır. 
Kimlik kartı, sürücü belgesi, pasaport gibi devlet uygulamalarında bu teknolojileri görmek mümkün. 

 


Saygılarımızla;