Bekçi Kontrol Sistemleri Nedir

İşveren tarafından işçi olarak atanan güvenlik görevlileri, gece bekçileri gibi güvenliği sağlamakla görevli olan kişileri kontrol edebilmek için kurdurulan elektron sisteme bekçi kontrol sistemi denir.

Bekçi Kontrol Sistemleri Nedir

İşveren tarafından işçi olarak atanan güvenlik görevlileri, gece bekçileri gibi güvenliği sağlamakla görevli olan kişileri kontrol edebilmek için kurdurulan elektron sisteme bekçi kontrol sistemi denir.

Görevlilere verilen bir adet tanıtım kartı, belirli noktalara konulan elektronik bekçi tur kontrol sistemi, bu ikisini sisteme kaydetmeye yarayan bir adet elektronik kalem ve toplanan verileri aktarmak için kurulu halde bulunan bilgisayar veri aktarım standından oluşan bir sistemdir. Öncelikle görevliye bir tanıtım kartı verilir. Bu tanıtım kartı yine görevliye verilen kalem tarafından iş devir alındığında okutulur. Daha sonra yine işveren tarafından belirli yerlere kurdurtulan elektronik noktalar kontrol edildiğine dair bu kalem ile okutulur. İş bittiğinde görevli bir usb kablosu kullanarak kurulu halde bulunan sisteme yükleme yaparak işi bitirmiş olur. Böylece işveren dilediği zaman bu verileri kontrol edebilmektedir.

Bekçi tur kontrol sistemi fiyatları belirlenirken bekçi tur kontrol sistemi modelleri baz alınarak belirlenir.