Güvenlikte Yüz Tanıma Teknolojisi

 

Yüz tanıma Pdks Sistemleri, birçok alanda kullanılabilen, güvenlik kontrolünü en üst noktaya sağlayan teknolojinin gelişmesinden destek alarak ileri düzeyde kontrol sağlayabilen

 

Güvenlikte Yüz Tanıma Teknolojisi

Yüz tanıma Pdks Sistemleri, birçok alanda kullanılabilen, güvenlik kontrolünü en üst noktaya sağlayan teknolojinin gelişmesinden destek alarak ileri düzeyde kontrol sağlayabilen, kişinin yüz simetrisini algılayarak hafızasına kayıt etme işlemini yapan cihazlardır.

Neredeyse birçok kurum ve kuruluş alanlarından kullanılabilmektedir. Yurtlarda, okullarda, hastanelerde, bankalarda farklı amaçlar altında kullanılabilmektedir. Kişinin sisteme kayıt aşamasında yüzün canlı noktalarından aldığı, resimleri biyometrik olarak her yönden çözer ve tanıyabilir özelliklere sahiptir.

Parmak izi gibi, insanın yüz aligometrileri de hiç bir zaman değişkenlik gösteremediği için, her noktada sistemden geçerken kayıt altında ise, tüm kayıtlarına erişim sağlanabilmektedir. İlk olarak, güvenlik birimleri tarafından kullanılmaya başlanmıştır. Suçlu olan bireyler bu yöntem ile tespit edilmeye başlanmış ve başarılı sonuçlarda alınmıştır.