Parmak İzi Cihazları Teknolojisi!

 

Kaybedilen, Unutulan ve Sürekli arızalanan manyetik kartlar yerlerini parmak izi okuma cihazlarına bırakmaya hazırlanıyor.

 

Parmak İzi Cihazları Teknolojisi!

Parmak izi cihazları kaybedilen, Unutulan ve Sürekli arızalanan manyetik kartlar yerlerini parmak izi okuma cihazlarına bırakmaya hazırlanıyor.

Personel takibinin zor olduğu büyük ölçekli işletmelerde kullanılan takip sistemlerinin kronikleşen sorunlarının çözümü yeni ve pratik kullanım seçenekleri ile üretilen parmak izi okuma cihazları ile mümkün olmuştur. Çizilmelerde,  kırılmalarda arıza veren bu manyetik sistem ayrıca okutulması gereken kartların unutulması ve kaybedilmesi durumunda bazı sorunlara yol açabiliyordu. Ayrıca kötü niyetli kişilerin eline geçmesi durumunda kullanımları mümkün olan bu sistem bazı güvenlik açıklarına da davetiye çıkarmaktaydı.

Bu sistemi tarihin tozlu raflarına kaldıracak ve sorunlara tam anlamı ile çözüm olacak bir sistem olan parmak izi cihazları ile çalışan bilgileri ile birlikte alınan parmak izi örneklerinin hafızaya kaydedilmesi ile birlikte,  giriş çıkışlarda parmak izinin okutulması prensibi ile çalışmaktadır. Bu sayede personel devamlılığı sağlanması amaçlanmış ve zaman kayıplarının önüne geçilmesi başarılmıştır.