Parmak İzi Okuyucu Nedir?

Her insanın parmak izi yapısı özel papil hatlardan meydana gelir. Bu hatların karakteristik özellikleri nedeni ile kişilerin parmak izleri 100 farklı noktada değişmektedir. Bu sayede geliştirilen parmak izi okuyucu sayesinde teknolojik cihazlar güvenli bir şekilde kullanılabilmektedir.
 
Parmak İzi Okuyucu
 
Güvenli verilere erişmek isteyen kişilerin kimliklerini net olarak belirleyerek erişime izin veren sisteme parmak okuyucu denilmektedir. Bir anlamda güvenlik çözümü olan bu sistem ile kimlik denetimi kolaylıkla yapılabiliyor.
 
Parmak izi okuyucularımız bir sensör içermektedir. Kimlik denetimini yapmak isteyen kişiler bu sensöre parmağını yerleştirerek işleme başlayabilir. Sensör aracılığı ile deri katmanının ölçümleri alınır ve kimlik doğrulaması gerçekleşir. Firma olarak siz değerli müşterilerimize sunduğumuz parmak izi okuyucu cihazımız kirden, çizilmelerden ya da parmak üzerindeki parçalardan etkilenmez. Bu sayede güven içerisinde uzun süre kullanabilirsiniz.
 
Parmak İzi Okuyucu Özellikleri
 
Son dönemlerde bir hayli ilgi gören parmak izi okuyucunun en temel özelliği, kopyalanamaması ve değiştirilememesidir. Bu sayede kuşkusuz en önemli güvenlik önlemi alınmış olur. Bu cihaz ile sistemlerin açılışı ve dosyaların güvenliği sağlanmış olur.
 
Bilgisayara tanımlanan özel programlar sayesinde personellerinizin giriş – çıkış saatleri bilgisayara aktarılır ve yedeklenerek saklanır. İşyerlerinde son derede yüksek maliyet avantajı sağlayan parmak izi okuyucu sistemimiz, personellerin geçmiş bilgilerine kolaylıkla ulaşmanızı sağlar.
 
Neden Parmak İzi Okuyucu Tercih Edilmelidir?
 
Aslında bu sistemi tercih etmeniz için birçok sebep bulunmaktadır. Ancak tercih edilmesindeki en önemli sebep son derece güvenilir olmasıdır. Bu sistem ile güvenlik zafiyetini en aza indirirken, iş gücü yükünü de ortadan kaldırmış olursunuz.
 
Parmak izi kopyalanamadığı ya da çalınamadığı için büyük ilgi gören parmak izi okuyucu, cihaz içerisindeki bilgilerin güvenilir bir şekilde saklanmasına yardımcı olur. Tek bir tuşla sisteme personel tanımı yapabilir ve işlemlerinizi daha hızlı bir şekilde halledebilirsiniz.

Parmak İzi Okuyucu Nedir?