Turnike Çeşitleri

 

Turnike sistemleri başlı başına kullanıldığı alanda güvenliği sağlamak amacıyla üretilmiştir.Personel devam kontrol sistemleri ile entegreli çalışabilmektedir.

 

Turnike Çeşitleri

Turnike sistemleri başlı başına kullanıldığı alanda güvenliği sağlamak amacıyla üretilmiştir. Personel devam kontrol sistemi, öğrenci takip sistemi gibi yazılımlar ile bağdaşarak hem rapor sunabilir hemde güvenlik sağlayabilir. Bir çok turnike sistemi bulunmaktadır bunların bazıları her alanda kullanıma elverişli olmayabilir. Örneğin boy turnikeler büyük ve ağırdır kolay ve seri giriş-çıkışların yapılacağı alanlarda kullanımı işleri zorlaştırabilir. Turnike sistemi seçmeden önce alanınızın kriterlerini belirleyerek karar vermelisiniz aksi takdirde ileriki zamanlarda zorluk çekebilirsiniz.

Vip Turnike Sistemleri

Vip turnike sistemi el ile açılıp otomatık kapanan bir sistemdir. Vip Turnike Sistemleri motorlu ve motorsuz olarak ikiye ayrılır; Motorlu Vip Turnike Sistemi parmak izi, para veya jetton tarzındaki cissimlerle çalışır. Vip Turnike Sistemlerine button bağlayarak uzaktan da kontrol edebilirsiniz.Kullanımı ve kurumu kolay olan Vip Turnike Sistemi  ayrıyetten paslanmaz çelik ile yapılmıştır. İsteğe bağlı olarak Turnike Sistemlerine panel üzerine özel işaretler takılabilir (Giriş, Dur, Geç, Personel Harici Giremez) gibi sembollerle belirtilebilir. Ayrıca personel takip, öğrenci takip gibi sistemler kurularak giriş-çıkışlar kontrol altına alınabilir.

Kullanım Alanları
Metro, iş giriş-çıkış alanları, yemekhane, gar, havaalanı, liman gibi bir çok alanda kullanılabilir ve Pratik uygulama sağlanabilir.

Boy Turnike Sistemleri

Boy turnike sistemi 180 derece açı ile done bilen 4 kollu kaliteli ve esnettik turnikelerdir paslanmaz çelikden üretimi yapılır. Buton takılarak uzaktan kontrol edile bilir. Kart ve biyometrik sistemler ile kontrol edilen bir turnike sistemidir. Personel geçiş turnikesi, yemekhane turnikesi, güvenlik turnikesi ve her türlü geçiş turnikelsi olarak kullanıla bilir. Geçiş anında sesli veya ışıklı ikaz verebilen bu turnikeler kolayca kurumu yapıla bilir. Boy Turnike Sistemleri, yarım boy turnikesi, kart okuyuculu turnikesi, parmak izi okuyuculu, button kontorllü şekilde kullanımları yapılabilir.

Kullanım Alanları
Stadyumlarda, konserlerde, eğlence mekanlarında ve yoğun insanların oldu ortamlarda kullanılan bir sistemdir. Yüksek güvenlik gereken yerlerde genellikle tercih edilen bir turnike sistemidir.

Tripod Turnike

Tripod turnike sistemi yani üç kollu turnikeler diye de geçiyor, ülkemiz de ve tüm dünya da en çok kullanılan bir turnike sistemidir. Çünkü fiyat olarak uygun olan bir turnike çeşitidir. Turnikenin üzerinde yada turnikenin içine iki adet ACS-551 yada ACS-553 kart okuyucusu yüklenerek Giriş – Çıkışlar kontrol edilir. Mekan özelliklerine göre tek ayaklı, çift ayaklı, oval yada köşeli ayaklı tasarımlardan biri tercih edilir. Tripod Turnike sistemi bir güvenlik görevlisi eşliğin de kullanılması gerekir çünkü altan ve üsten açık olduğundan kart basmadan geçiş yapılada bilir. Turnike kolu veya altına ve üstüne optik sensörler yerleştirilerek izinsiz girişlerde turniklerin üzerinde bulunan alarm öterek karşı tarafa sinyal verir. Bu sistem sayesinde yetkisiz kişilerin giriş – çıkışlarını kontrol altına alınmış olur.

Kullanım Alanları
Dershane, okul, tren istastonları, stadyumlar, fabrika, ofis gibi alanlarda rahatlıkla kullanılabilir ve bu alanlara en müsait turnike sistemlerinden biridir.

Hiddengate Turnike

Hiddengate turnike sistemi  genel olarak otomatiktir ve enerji ile çalışmaktadır. Elektrik kesintisi gibi olumsuz durumlarda turnike kanatları otomatik olarak açılır ve giriş-çıkış insan gücüne gerek duyarak sağlanır veya sağlanmalıdır. Elektriksel şok riskinin olmaması için turnike kontrol gücü 24VDC (max 300 W) olarak seçilmiştir. Hiddengate turnike sistemleri olumsuz veya acil durumlarda acele ile giriş-çıkışlarda insanların yaralanmaması için camın kenarları yumuşatılmıştır. Turnikede bulunan mermerit yapı antibakteriyel özelliğe sahiptir.

Serbest Mod : Onay beklemeden geçiş izni verir.
Kontrollü Mod : Onay sahibi kullanıcılara direkt olarak geçiş verir.
Bloke : Tüm geçiş hakları kapanır.

Kullanım Alanları
Genel olarak şık görünüme sahip olan Hiddengate turnikeler havaalanı, işyerleri, okul, ordu, devlet daireleri gibi bir çok alanda kullanılabilir.

Swingate Turnike

Swingate turnike sistemi motorlu ve motorsuz olarak iki çeşidi bulunmaktadır. El ile açılır, otomatik olarak kapanır. Paslanmaz ve çelik olarak yapılmıştır. İstenilen alanda kullanılabilir, pratik kullanıma sahiptir. Personel kontrol sistemi veya öğrenci kontrol sistemi ile bağdaşmadığı sürece ek olarak kart v.b. bir şey kullanmanız gerekmez. İsteğe bağlı olarak üzerine “Engelli geçiş, Personel Harici Giremez” v.s. gibi semboller ile uyarı levhaları kullanılabilir.

Kullanım Alanları
Market ve kasa, hastane, askeriye, sınır, liman, havaalanı, okul gibi bir çok alanda kullanılabilir.