Yüz Tanıma Personel Takip Sistemi

Her insanın kendine özel bir yüz yapısı olduğu düşünüldüğünde, yüz tanıma personel takip sistemlerinin son derece güvenilir olduğu anlaşılmaktadır. Son zamanlarda özellikle güvenilir olduğu için tercih edilen yüz tanıma sistemlerinin sağladığı faydalar saymakla bitmez. 
 
Teknoloji ile bir bütün olan bu sistem sayesinde kişilerin birbirinden ayırt edilmesi sağlanır. Kişileri doğrudan tanıyan yüz tanıma sistemi, veri tabanına kaydetmiş olduğu bilgiler ışığında kişilerin geçişlerine izin verir ya da geçişleri engeller. Bu sayede sisteme kaydı yapılmayan hiç kimse içeriye giremez.
 
Sektörün En Başarılı Teknolojik Cihazı
 
Geçiş güvenliğine önem verilen yerlerde kullanıma yüz tanıma personel takip sistemi ile personellerinizin takibini rahatlıkla yapabilirsiniz. Diğer sistemlere göre daha ekonomik ve daha güvenilir olan bu sisteme gösterilen ilgi her geçen gün artıyor.
 
Sistemin kayıt kapasitesi, tercih edilen cihazın özelliğine göre değişebilmektedir. Herhangi bir temas işlemine gerek kalmadan tanıma yapabilen cihazın ekonomik olması da ilgi çeken özelliklerinden biridir.
 
Yüz Tanıma İle Personel Takibi Nasıl Yapılır?
 
Kurulumu son derece kolay olan yüz tanıma cihazı ile personellerin rahatlıkla geçişi sağlanır. Geçiş yapılacak alandaki duvara ya da turnikenin üzerine monte edilebilen cihaza personellerin yüzleri tanıtılmaktadır. Her personelin yüz yapısını ayrı ayrı kaydeden cihaz, veri tabanında bulundurduğu bilgiler ile geçiş işlemlerine izin verir.
 
Personellerin özlük bilgileri ile beraber kaydedilen bilgiler sonrasında cihaz aktif hale getirilir. Personellerin geçiş esnasında cihaza bakmaları yeterlidir. Sistem kişinin yüz yapısını anında kopyalar ve veri tabanında bulunan bilgiler ile karşılaştırır. Bu karşılaştırma sonrasında bilgiler doğru ise kişinin geçişine izin verilir. Ancak veri tabanında olan bilgilere uymayan bir kişi cihaza yüzünü okutmuş ise geçişe asla izin verilmez.
 
Personelin yüzünde sakal ya da gözlük olması tanıma işlemini etkilemez. Ancak cihazın güneş görmeyecek bir alana monte edilmesi önemlidir. Bu konuda firmamız tarafından siz değerli müşterilerimize gereken bilgi verilmektedir.
 
Yüz Tanıma Sisteminin Avantajları
 
Yüz tanıma sistemi ile günlük olarak yapılan tüm geçişler anlık olarak kaydedilir. Bu sayede ay sonunda personellerin maaşı, fazla mesaisi, izin günleri, giriş – çıkış saatleri otomatik olarak hesaplanır. Tek bir personel ile daha kısa sürede daha fazla işi yapmayı sağlayan yüz tanıma sistemimiz sayesinde ekonomik avantaj sağlayabilirsiniz. Her alanda rahatlıkla kullanılan cihazımız ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için bizlere istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Yüz Tanıma Personel Takip Sistemi