Parmak İzi Okuyucu Sistemleri

Parmak İzi Okuyucu Sistemleri

Parmak İzi Okuyucu Sistemi Nasıl Çalışır?

Son yılların en çok konuşulan ve kullanılan parmak izi okuyucu sistemi, en güvenilir biyometrik tanıma sistemlerinden biri haline gelmiştir. Bu ilginin en önemli nedenleri arasında sistemin kopyalanamaz ve değiştirelemez olması yer alır. Son derece etkileyici bir algoritmaya sahip olan bu sistem ile birçok yönden avantaj sağlayabilirsiniz.

Parmak İzi Okuyucu Nedir?

Bir biyometrik tanıma sistemi olan parmak izi okuyucu PDKS geçiş sistemlerinde, yemekhane kontrol işlemlerinde, turnike sistemlerinde, parmak izi ile çalışan kapılardaki giriş-çıkışlarda ve daha birçok farklı alanda geçişi sağlayan bir sistemdir. Son Derece şık bir tasarıma sahip olan bu sistem ile yüksek kapasitede kayıtlar yapabileceksiniz.

Parmak İzi Okuyucu Sistemi Nasıl Çalışmaktadır?

Kullanıcıların en çok merak ettiği soruların başında " Parmak izi okuyucu sistemi nasıl çalışır? " sorusu gelmektedir. Bu sistemimizin son derece etkileyici bir algoritması vardır. Parmak izi okuyucu cihazların içerisinde bir sensör mevcuttur. Bu sensöre parmak izi gösterildiğinde, cihaz kişiyi doğru olarak tanır ve geçişine izin verir.

1 saniye gibi kısa sürede gerçekleşen tanıma işlemi ile zamandan tasarruf edebilirsiniz. Öncelikle cihaza bazı yüklemeler ve tanımlamalar yapılır. Geçişine izin verilecek olan kişilerin parmak izi tanımlamaları ile özlük bilgileri yüklenir. Bu bilgiler cihazın veri tabanına eklenir ve tanımlama işleminde kullanılması sağlanır.

Siz değerli müşterilerimizin istediği en uygun olan cihaz monte edilir. Daha sonra personel tanımlamaları yapılır ve şifreleme yöntemi olarak kullanılmaya başlanır. Herkesin parmak izi diğer kişilerin parmak izinden farklıdır. Bu nedenle kopyalanma ya da çalınma gibi bir riski yoktur.