Personel Devam Kontrol Sistemi

Personel Devam Kontrol Sistemi

PERSONEL DEVAM KONTROL SİSTEMİ

Günümüzde çalışmak herkes için bir zorunluluk olmuş ve bu zorunluluk bazı ihtiyaçlar doğurmuştur. Bu ihtiyaçlardan bir tanesi de çalışma süresinin kayıt altına alınması ve raporlanmasıdır.

Biz bu sisteme personel devam kontrol sistemi diyoruz. Pdks kişinin çalışma saatini kayıt altına alarak kaç saat çalıştığını, fazla mesai yapıp yapmadığını, devamsızlık, geç kalma, erken çıkma ve izin durumlarını takip ettiğimiz raporladığımız sistemdir. Personel devam kontrol sistemi işveren için faydalı olduğu kadar çalışan içinde fayda sağlamakta ve yaptığı fazla çalışmanın hesaplanması açısından çalışana da büyük fayda sağlamaktadır.

Personel devam kontrol sisteminde çalışanın iş yerine hangi saatle geldiğini bildirmesiyle oluşan zaman verisi sayesinde raporlanabilir. Bunu yapabilmek için geliştirilmiş sistemler sayesinde günümüzde bu işlemler oldukça kolaylaşmıştır.

Personel devam kontrol sistemlerinde ilk olarak kart basma saatleri kullanılmaya başlamış olup kart basma saatleri karton bir zemin üzerinde tarih bilgisi ve girişi çıkış alanı bulunan alana saat bilgisi basmakta ve ay sonunda bu saatler toplanarak maaş hesapları yapılabilmekteydi. Daha sonra bilgisayarlar geliştikçe bilgisayar bağlantılı kart okuyucular, parmak izi cihazları, yüz tanıma cihazları ile birlikte ve bilgisayar programı sayesinde işlemler daha da kolay yapılabilir hale geldi. Bu bağlamda personel takip programları firmaların vazgeçilmezi olmuştur.

Personel devam kontrol sistemlerinde kullanılan cihaz ve programın seçimi çok önemlidir. Örneğin ayakkabı işiyle uğraşan bir firmanın kullanacağı personel takip cihazını iyi seçmesi gerekir. Bu firma örneğinde sistemin parmak izi yerine kartlı geçiş veya yüz tanımalı geçişi tercih etmesi daha uygun ve yerinde olacaktır. Çünkü personellerin yaptığı çalışma dolayısıyla parmak izleri kullanılmaya çok müsait olmayabilir.

Bir başka örnek olarak çok şubeli bir işletme için program seçimi çok önemlidir. Bu işletme personel takibi için program seçerken birçok yerden kontrol yapmak istiyorsa masaüstü bir personel takip programı yerine Web tabanlı bir personel takip programı kullanması işletme için daha uygun olacaktır. Masaüstü programlar personel sayısı 1000'den az veya cihaz sayısı 20den az olan işletmeler için daha uygundur. Web tanlı personel takip yazılımı bu talebe daha düzgün cevap vereceğinden daha uygun bir tercih olacaktır. Bu aşamada firmamız işletme için en uygun sistemi tespit ederek gerekli çözümü üretmektedir.

  • PROTEKZAMAN Yazılım Destek Garantisi: Kurulumundan sonra 1 yıl E-Destek ve Tele-Destek ücretsiz olarak destek verilir.
  • PROTEKZAMAN Terminal Garantisi: Sistem devreye alındıktan sonra 2 yıl imalat ve montaj hatalarına karşı garantilidir.
  • PROTEKZAMAN Yedek Parça: Ürünleri 10 yıl yedek parça garantilidir.